Skontaktuj się z nami

telefon: +48 888 830 888
mail: biuro@prestaguru.pl

Aktualizacja PrestaShop

aktualizacja-prestashop-prestaguru

Aktualizacja PrestaShop

Aktualizacja PrestaShop

Prestashop to oprogramowanie, które pozwala na zarządzanie sklepem internetowym. Jest ono systematycznie rozwijane i naprawiane są kolejne błędy oraz uaktualniane zabezpieczenia. Nawet jeżeli w Twoim sklepie wszystko działa poprawnie i klienci mogą składać zamówienia, warto zainteresować się aktualizacjami. Mogą one wpływać na poprawę aspektów pozornie niewidocznych dla użytkowników. Korzystając z aktualnego oprogramowania zagwarantujesz również dla swoich klientów bezpieczeństwo robienia zakupów na udostępnionej dla nich platformie. Prezentujemy zatem w jaki sposób przygotować się do aktualizacji i przeprowadzić ją w sprawny sposób.

 

Przygotowanie się do aktualizacji

Przed przystąpieniem do aktualizacji oprogramowania ważne jest odpowiednie przygotowanie się do całego procesu.

Po pierwsze należy sprawdzić czy moduł 1-click Upgrade jest aktualny. Zapewnia on możliwość łatwego przebrnięcia przez aktualizację i musi być kompatybilny z konkretną wersją oprogramowania. Starsza wersja modułu może uniemożliwiać przeprowadzenie aktualizacji sklepu.

Kolejny ważny aspekt to stworzenie kopii zapasowej całego sklepu internetowego. Przy wystąpieniu ewentualnych problemów podczas aktualizacji można będzie powrócić do starszej wersji i uniknąć przestojów w działaniu przedsiębiorstwa.

Ważne jest również sprawdzenie zgodności posiadanych komponentów z najnowszą wersją PrestaShop. Dotyczy to rozwiązań od firm zewnętrznych oraz posiadanych szablonów graficznych.

Pamiętaj również o tym, aby aktualizację przeprowadzać na kopii sklepu. W razie jakichkolwiek błędów nie doprowadzi to do problemów z pierwszą wersją sklepu, która jest cały czas aktywna i odpowiada za sprzedaż. Bezpieczne przeprowadzenie całego procesu aktualizacji ma kluczowe znaczenie i wpływa na to, że możliwe jest uniknięcie poważnych problemów ze sklepem.

 

Przejście do aktualizacji

Aktualizacja PrestaShop może być bardzo łatwa dzięki skorzystaniu z narzędzia 1-click Upgrade. Jest to specjalnie stworzony moduł, który pozwala na intuicyjne przejście przez wszystkie etapy aktualizacji. Narzędzie to nie jest standardowo zainstalowane, a zatem konieczne będzie jego pobranie. W tym celu należy wejść w zakładkę moduły, a następnie katalog i wyszukać to narzędzie.

Po pobraniu asystenta można już przystąpić do aktualizacji samej platformy. Intuicyjny w obsłudze panel pozwoli na bardzo łatwe i wygodne przejście przez wszystkie etapy aktualizacji. Moduł wskazuje bowiem najważniejsze informacje na temat aktualnej wersji PrestaShop i kolejnej dostępnej. Sprawdza także zgodność zainstalowanych narzędzi z nową wersją. Może się okazać, że po aktualizacji niezbędne będzie ponowne zainstalowanie niektórych używanych modułów.

Każdy poradzi sobie z przeprowadzeniem aktualizacji

Aktualizacja PrestaShop nie jest skomplikowanym zadaniem i każda osoba powinna sobie z nim poradzić. Uaktualnienie narzędzia do najnowszej wersji może przebiegać bardzo komfortowo i nie warto obawiać się tego zadania.

Support Prestaguru
support@prestaguru.pl


Włącz powiadomienia    OK Nie dziękuję