Skontaktuj się z nami

telefon: +48 888 830 888
mail: biuro@prestaguru.pl

Audyt PrestaShop

prestashop-audyt-prestaguru

Audyt PrestaShop

Audyt PrestaShop

 

PrestaShop to szeroko stosowana platforma e-commerce z różnymi wbudowanymi funkcjami i możliwościami dostosowywania. Jest to idealny CMS do tworzenia dowolnego sklepu internetowego, dostosowany do każdego rozmiaru i celu. Korzystanie z PrestaShop zapewni Twojej firmie przewagę, której potrzebuje, aby się rozwijać i przejść na wyższy poziom. Robienie postępów nie jest możliwe bez analizy aktualnego stanu Twojego sklepu internetowego. Nasza analiza obejmuje wszystkie sfery wydajności sklepu internetowego .

 

Czy są jakieś problemy techniczne z Twoim sklepem internetowym? Jeśli nie jesteś pewien, czy znasz odpowiedź na to pytanie, kompleksowy audyt sklepu internetowego jest tym, czego Twój biznes potrzebuje właśnie teraz. Od raczkujących startupów po firmy o ugruntowanej pozycji z tysiącami produktów, PrestaGuru zapewnia dokładny audyt witryny e-commerce, który przegląda sklep internetowy pod każdym możliwym kątem.

 

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem nowego sklepu internetowego, czy posiadasz już istniejącą stronę internetową, audyt jest pierwszym krokiem każdego procesu rozwoju. Nasz zespół ekspertów znajdzie wszystkie istniejące wąskie gardła i naprawi je, aby zoptymalizować wydajność. Opierając się na naszym bogatym doświadczeniu, rozważamy wszystkie możliwe sposoby na poprawę wydajności i dostarczenie naszym klientom spersonalizowanych rozwiązań. Wybór certyfikowanych programistów PrestaGuru gwarantuje poprawę Twojego sklepu internetowego.

Proces audytu sklepu internetowego składa się z kilku kroków:

 

prestashop-audyt-prestaguru1

prestashop-audyt-prestaguru1

#1 Sprawdź kod PrestaShop pod kątem ewentualnych problemów

Aby rozpocząć kompleksową kontrolę back-end, konieczny jest dostęp do serwera (SSH),  oraz informacje dotyczące logowania do panelu administracyjnego. Następnie programiści PrestaGuru zagłębiają się w kod Twojego sklepu Internetowego, aby go przeanalizować i ocenić:

 

jakość i czystość kodu PrestaShop
dokonane zmiany
zainstalowane rozszerzenia
kompatybilność wtyczek firm trzecich z PrestaShop;
wersje rozszerzeń
procesy buforowania

Ponieważ baza kodu Twojego sklepu internetowego nie jest stała, ważne jest monitorowanie zmian w kodzie. Obszerny przegląd zmian pokazuje prawdziwą jakość kodu i pozwala na identyfikację słabych punktów w procesie rozwoju. Znajomość całej historii kodu sklepu internetowego oznacza ustalenie związku przyczynowego między wprowadzonymi zmianami a ich skutkami. Audyt daje nam możliwość przewidzenia potencjalnych błędów i rozwiązania ich zanim się pojawią. Przed każdym audytem ważne jest, aby wykonać kopię zapasową sklepu internetowego.

 

#2 Audytuj wszystkie zainstalowane rozszerzenia

Wraz ze wzrostem funkcjonalności sklepu internetowego rośnie liczba instalowanych rozszerzeń . Ta korelacja jest jasna i wie o tym każdy sprzedawca współpracujący z PrestaShop. Ale nie wszyscy właściciele firm zdają sobie sprawę, że uruchamianie rosnącej liczby wbudowanych wtyczek może powodować problemy z wydajnością. Dlaczego sklep internetowy działa wolno? Dlaczego rozszerzenie nie działa poprawnie po instalacji? Te problemy nie powinny stanowić problemu w przypadku korzystania z najnowszych wersji rozszerzeń oferowanych przez firmę która sprzedaje dany moduł. Jednak w większości sytuacji tak nie jest. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest przejrzenie wszystkich rozszerzeń, które ma Twój sklep internetowy. Wraz z zespołem certyfikowanych programistów rozszerzeń, PrestaGuru przeprowadzi audyt zainstalowanych modułów i profesjonalnie przetestuje ich kompatybilność z PrestaShop.

 

#3 Dokonaj szczegółowego przeglądu wszystkich niestandardowych rozszerzeń

Posiadanie rozszerzenia dostosowanego do Twoich potrzeb, które dokładnie spełnia Twoje potrzeby, wydaje się istotną częścią podejścia na wysokim poziomie zaawansowania, które odróżnia Twój sklep internetowy od konkurencji. W rzeczywistości może to spowodować więcej kłopotów, niż jest to warte. PrestaGuru sprawdza kod i wydajność niestandardowych rozszerzeń innych firm, aby upewnić się, że działają one prawidłowo i nie mają negatywnego wpływu na wydajność Twojego sklepu internetowego .

 

#4 Przeprowadź ankietę dotyczącą architektury i logów serwera

Możesz zaktualizować swój sklep internetowy i wszystkie jego rozszerzenia do najnowszej wersji. Możesz wypróbować różne techniki, aby zoptymalizować swój sklep internetowy. Wszystkie te metody będą niewystarczające, jeśli zignorujesz architekturę serwera. PrestaGuru zapewnia klientom kompleksowy przegląd wydajności serwera. Weźmiemy pod uwagę Twoje wersje PHP i MySQL, ponieważ mają one również wpływ na wydajność i bezpieczeństwo sklepu internetowego . Nasi klienci otrzymują informacje o konfiguracji ich serwera, strukturze folderów i plików, wymaganych uprawnień i wpływie wszystkich tych wskaźników na sklep internetowy.

 

#5 Przejrzyj szablon witryny od strony użytkownika

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaką podróż pokonują Twoi klienci podczas zakupów w Twoim sklepie internetowym? Czy używają paska wyszukiwania, aby znaleźć to, czego szukają, czy wolą filtry od wyszukiwania ? Czy wszystkie przyciski na każdej ze stron internetowych działają poprawnie, zwłaszcza przy płatności ? Oto niektóre z ważnych pytań, na które powinieneś znać odpowiedź. Klienci są najważniejszym elementem Twojego sklepu internetowego. Poproś o audyt front-endu swojego sklepu internetowego, aby upewnić się, że zapewniasz klientowi jak najlepsze wrażenia z zakupów. Nasi wykwalifikowani programiści front-end zagłębiają się w HTML, CSS i JavaScript, aby ocenić Twój sklep internetowy i opracować listę zaleceń, których należy przestrzegać, aby poprawić użyteczność Twojego sklepu internetowego.

prestashop-audyt-prestaguru2

prestashop-audyt-prestaguru2

#6 Przeprowadź przegląd wyników

Szybkość ładowania jest kluczowym czynnikiem doskonałej wydajności sklepu internetowego. Im szybciej działa Twój sklep, tym większe prawdopodobieństwo dotarcia na pierwszą stronę w wyszukiwarce Google i przyciągnięcie nowych klientów. Szybkość ładowania zależy od wielu czynników:

 

Wydajność serwera
Ustawienia pamięci podręcznej i reindeksowania
Optymalizacja obrazów
Jakość kodu

Posiadając doświadczenie z szeroką gamą sposobów na poprawę wydajności sklepów internetowych PrestaShop, PrestaGuru jest w stanie zapewnić skuteczne rozwiązania dla wszystkich swoich klientów.

 

#7 Oceń łatki bezpieczeństwa i znane luki

Nikt nie chce, aby ich sklep internetowy był podatny na zagrożenia bezpieczeństwa i łatwy do zhakowania. Bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem w przypadku witryn handlu elektronicznego, ponieważ klienci podczas zakupu produktów udostępniają swoje poufne informacje. PrestaShop ciężko pracuje, aby jego platforma była jak najbardziej bezpieczna . Dlatego łatki są na bieżąco opracowywane i prezentowane klientom, co ułatwia właścicielom sklepów internetowych śledzenie najnowszych wydań. Jak bezpieczny jest Twój sklep internetowy? Niech PrestaGuru sprawdzi wszystkie zainstalowane poprawki, aby uzyskać dogłębną analizę , która wzmocni środki bezpieczeństwa Twojego sklepu internetowego.

 

 

#8 Przejrzyj wszystkie inne integracje

Witryna e-commerce to złożony mechanizm z setkami zainstalowanych, gotowych do użycia programów, niestandardowymi rozszerzeniami i integracjami innych firm . Ponieważ nie ma gotowych rozwiązań odpowiednich dla wszystkich firm i rynków, takie instalacje są istotnym instrumentem w procesie tworzenia sklepu internetowego. Z PrestaGuru możesz przetestować integrację systemów płatności, wysyłki i zamówień na zamówienie oraz dowiedzieć się, jak wpływają one na wydajność witryny .

#9 Podsumowanie

Czy jesteś zainteresowany otrzymaniem szczegółowego raportu , który zmieni sposób przeglądania Twojego sklepu internetowego? PrestaGuru dostarcza swoim klientom szczegółowy przegląd stanu sklepu internetowego i dostarcza im wiele zaleceń dotyczących poprawy .

 

Skontaktuj się z nami : https://prestaguru.pl/sklep/kontakt

 

Nasze standardowe usługi audytu

Audyt PrestaShop pakiet podstawowy: https://prestaguru.pl/sklep/100-audyt-prestashop-pakiet-podstawowy.html

Audyt PrestaShop pakiet optymalny: https://prestaguru.pl/sklep/101-audyt-prestashop-pakiet-optymalny.html

Audyt PrestaShop pakiet rozbudowany: https://prestaguru.pl/sklep/102-audyt-prestashop-pakiet-rozbudowany.html

 

logo-prestaguru-sklep-300x100

Support Prestaguru
support@prestaguru.pl


Włącz powiadomienia    OK Nie dziękuję