Skontaktuj się z nami

telefon: +48 888 830 888
mail: biuro@prestaguru.pl

CO SIĘ STANIE Z PRESTASHOP 1.6?

prestaguru-blog-prestashop-1-6-1

CO SIĘ STANIE Z PRESTASHOP 1.6?

PrestaShop 1.6.1.x i wolontariusze

Oficjalne wsparcie PrestaShop 1.6.1.x zakończyło się w latem 2019 roku. Ze względu na duże wykorzystanie tej generacji PrestaShop i jej popularność wynikającą z stabilności i zakresu usług, kilku programistów-wolontariuszy zasugerowało, że zajmą się generacją 1.6.1.x. Oddzielna gałąź została utworzona na GitHube github.com/PrestaShop/PrestaShop-1.6, gdzie wolontariusze zajmą się i naprawią krytyczne błędy oraz, jeśli to możliwe, będą wspierać PHP 7.2 w przyszłości. Prestaguru bardzo im kibicuje. Będziemy śledzić ich prace.

Jak zaktualizować?

Od 1 lipca 2019 roku PrestaShop 1.6.1.x jest pod wyłączną opieką dobrowolnych deweloperów, a wydane wersje nie będą oficjalnie publikowane na Prestashop.com Oznacza to, że jeśli użyjesz modułu Auto-upgrade do aktualizacji, te nowe wersje nie pojawią się w nim. Jeśli aktualizujesz ręcznie, metoda się tam nie zmienia.

Kiedy to się skończy?

Jeśli w przyszłości nie będzie chętnych do opieki nad 1.6.1.x, będzie to oznaczać prawdziwy koniec tego pokolenia. Będzie to zależeć od kilku czynników:

  • jak szybko handlowcy i firmy dostosowują się i migrują do PrestaShop 1.7.
  • jak szybko firmy hostingowe będą zmuszać użytkowników do aktualizacji do nowszych wersji PHP.
  • jak trudno będzie zmodyfikować stary kod, aby mógł działać na nowszych wersjach PHP.
  • ilu traderów decyduje się pozostać w wersji 1.6 z różnych powodów, takich jak rozbudowana i skomplikowana modyfikacja ich e-sklepu w celu zapewnienia funkcjonalności dla ich biznesu.
  • jak szybko PrestaShop zakończy migrację PrestaShop do frameworka Symfony & Twig 


Włącz powiadomienia    OK Nie dziękuję