Skontaktuj się z nami

telefon: +48 888 830 888
mail: biuro@prestaguru.pl

Prestashop update

Prestashop update

Prestashop update

Prestashop update

 

Prestashop to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie zarządzania sklepami internetowymi. Oprogramowanie daje olbrzymie możliwości w obszarze zarządzania sklepem i pozwala każdej osobie poradzić sobie z jego obsługą. Podczas korzystania z tego narzędzia należy jednak pamiętać o tym, aby dbać o jego aktualność. Pozwoli to zagwarantować klientom pełne bezpieczeństwo podczas zakupów. Na szczęście twórcy narzędzia zadbali również w tym aspekcie o zagwarantowanie dużej wygody administratorom. Prezentujemy w jaki sposób wykonać aktualizację narzędzia do najnowszej wersji.

Skorzystaj z modułu 1-click Upgrade

Każdy użytkownik narzędzia Prestashop doskonale wie o tym jak przydatne mogą być przy korzystaniu z niego dodatkowe moduły. Pozwalają one na zwiększenie funkcjonalności oferowanej przez system i możliwość wygodniejszego zarządzania sklepem. Jednym z ciekawszych modułów jest 1-click Upgrade, który to został stworzony do sprawnego przechodzenia przez proces aktualizacji. Uaktualnienie systemu do najnowszej wersji dzięki skorzystaniu z modułu jest bardzo intuicyjne i nie wymaga posiadania dużej wiedzy technicznej. Moduł dokładnie przeprowadza przez wszystkie etapy aktualizacji i wskazuje, które z używanych modułów nie są zgodne z najnowszą wersją. Łatwo uniknąć zatem poważnych problemów z działaniem platformy po samej aktualizacji.

Nigdy nie aktualizuj „działającego” sklepu

Jeszcze przed przystąpieniem do aktualizacji ważne jest wykonanie kopii zapasowej sklepu. Pozwoli to w razie konieczności szybko przywrócić działającą wersję sklepu. Aktualizacja do nowej wersji Prestashop może bowiem wiązać się z brakiem obsługi pewnych funkcjonalności, które były dostępne na stronie. Wykonywanie wszystkich prac w środowisku testowym będzie zatem o wiele bezpieczniejsze i pozwoli na sprawdzenie jak wszystko działa jeszcze przed udostępnieniem sklepu dla klientów. Moduł 1-click Upgrade daje możliwość przełączenia sklepu w tryb konserwacji i bezpiecznego przejścia przez aktualizację.

W jakim celu aktualizować sklep?

Sklepy opierające się o system Prestashop warto aktualizować nawet w sytuacji, gdy pozornie wszystko działa na nich poprawnie. Wgranie najnowszej wersji oprogramowania ma znaczenie z tego powodu, że wpływa na poprawę bezpieczeństwa i bardzo często przekłada się na szybsze ładowanie całości. Społeczność odpowiedzialna za rozwój narzędzia Prestashop systematycznie stara się wprowadzać poprawki, które ostatecznie mają przełożenie na eliminowanie błędów w zabezpieczeniach czy lepszą optymalizację sklepów. Przedsiębiorcy, którym zależy na dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników powinni jak najbardziej zainteresować się regularnym aktualizowaniem swojej platformy sprzedażowej.

Podsumowanie

Prestashop to narzędzie nastawione na wygodę użytkowania i stworzone z myślą o osobach nie posiadających rozbudowanej wiedzy technicznej. Całe narzędzie zostało opracowane w ten sposób, aby możliwe było komfortowe korzystanie z jego wszystkich funkcjonalności i wygodne użytkowanie go. Również przez proces aktualizacji można przejść dzięki temu sprawnie.

Support Prestaguru
support@prestaguru.pl


Włącz powiadomienia    OK Nie dziękuję