Skontaktuj się z nami

telefon: +48 888 830 888
mail: biuro@prestaguru.pl

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop – dlaczego warto?

pozycjonowanie-seo-sklepu-prestashop-prestaguru

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop – dlaczego warto?

Dedykowane pozycjonowanie sklepu PrestaShop – dlaczego warto?

Sklep PrestaShop to ten rodzaj e-commerce, na który decyduje się coraz większa liczba e-sprzedawców. Jest to sprawdzona platforma do prowadzenia sprzedaży online, a przy tym zupełnie bezpłatna. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie trzeba w nią inwestować żadnych środków, by zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć większą liczbę klientów. Jednym z takich działań, związanych ze sprzedażą PrestaShop, które warto finansować, jest pozycjonowanie. Dlaczego opłaca się skorzystać z pomocy fachowców od SEO sklepów PrestaShop?

Pozycjonowanie PrestaShop fachowo, czyli efektywnie

Każda platforma, na jakiej stawia się sklep online, różni się od siebie. Dla jednych więc PrestaShop będzie bardziej intuicyjnym skryptem, a dla innych mniej. Wszyscy natomiast ci, którzy korzystają z tego rozwiązania dla sklepu e-commerce, powinni zapoznać się z jego możliwościami, także w zakresie SEO. Bardzo szybko może się okazać, że wsparcie, jakie pod tym względem oferuje PrestaShop, jest niewystarczające. Wiele jest takich znaczników, które trzeba zmieniać ręcznie bądź też korzystając z odpowiednich wtyczek.

Fachowe pozycjonowanie PrestaShop daje pewność, że podczas działań mających na celu pozyskanie większej liczby klientów, nie popełni się żadnych błędów. Pomyłką można nazwać zarówno niewłaściwe podejście do działań SEO pod wyszukiwarkę, jak i pominięcie niektórych ważnych aspektów, na przykład związanych ze strukturą e-commerce. PrestaShop niestety mocno „kuleje”, jeśli chodzi o możliwość zapisu znaczników title, czy adresu URL w takiej postaci, jaką preferują roboty Google.

E-sprzedawca nie oferuje zbyt wielu produktów, a swój asortyment kieruje do węższego niż szerokiego grona odbiorców? Wtedy pewnie sam sobie poradzi z takimi problemami, dotyczącymi SEO PrestaShop. Jednak nawet wówczas trzeba zachować czujność, by dopasować nazwy kategorii, wspomniany znacznik title, adres URL, czy nagłówki zgodnie z SEO. Zatem w taki sposób, aby poszczególne podstrony indeksowały się na dobrym miejscu w wyszukiwarce.

Zatrudnić fachowca, czy skorzystać z pakietu SEO dla sklepu pod PrestaShop?

Na początek przydaje się pomoc bardziej kompleksowa, jeśli chodzi o pozycjonowanie PrestaShop. Nie oznacza to, że od razu trzeba zatrudniać dodatkową osobę na stałe. Fachowiec bywa bardziej kosztowny niż dedykowany pakiet dla e-commerce pod PrestaShop. Do wyboru jest kilka takich rozwiązań, więc można je dopasować do swoich możliwości finansowych, jak i do aktualnych potrzeb. Priorytet to wysoka pozycja w rankingu na kilka fraz i dobra optymalizacja serwisu? Wystarczy wtedy na ogół zdecydować się na optymalny pakiet, by osiągnąć dobre efekty.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące optymalizacji sklepu PrestaShop oraz pozycjonowania skontaktuj się z nami :  https://prestaguru.pl/sklep/kontakt

 

PrestaGuru.pl

Pozycjonowanie sklepu Prestashop

https://prestaguru.pl/sklep

Support Prestaguru
support@prestaguru.pl


Włącz powiadomienia    OK Nie dziękuję