Skontaktuj się z nami

telefon: +48 888 830 888
mail: biuro@prestaguru.pl

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop –  czy warto?

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop –  czy warto?

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop –  czy warto?

 

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie efektywne prowadzenie działalności gospodarczej i dobre wyniki sprzedaży produktów czy usług bez pozycjonowania strony firmy w Internecie. Pozycjonowanie sklepu PrestaShop to wiele działań związanych z optymalizacją, a także działaniami poza stroną. Ta usługa sprawi, że zwiększy się widoczność naszej www, witryna znajdzie się bardzo wysoko w wyszukiwarce  internetowej na wybrane frazy kluczowe. Jak to działa? Jeśli odpowiednio wypozycjonujemy na przykład frazę „sklep ogrodniczy”, to po wpisaniu jej w wyszukiwarkę, wśród kilku pierwszych pozycji pojawi się właśnie nasza strona www – tuż pod tymi oznaczonymi jako „reklama”.

 

pozycjonowanie-sklepu-prestashop-prestaguru-1

pozycjonowanie-sklepu-prestashop-prestaguru-1

 

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop – jak wygląda?

Pozycjonowanie to szereg działań, zarówno związanych z optymalizacją samej strony internetowej jak i działaniami poza nią. Bardzo ważne odpowiednie przygotowanie kodu HTML strony i przygotowanie treści na naszej www. Artykuły czy opisy kategorii, produktów, nagłówki – powinny zawierać słowa kluczowe. Należy też ulepszyć stronę pod kątem technicznym. Nie może zawierać błędów, a ładowanie powinno być bardzo szybkie. Www powinna działać nie tylko na komputerze, ale również być przygotowana do przeglądania jej na urządzeniach mobilnych, np. na smartfonie. Chodzi nie tylko o samą możliwość przeglądania bez zacinania czy rozjechanego tekstu, ale także o szatę graficzną. Ta sprzed kilku lat na pewno będzie wymagać aktualizacji. Kolejną ważną czynnością jest zdobywanie linków z innych stron. Jak to zrobić? Najlepiej poprzez publikację artykułów czy współpracę z portalami. Takie linki można też po prostu kupić. Dodatkowo, nie bez znaczenia jest tutaj marketing szeptany, czyli dotarcie do odbiorcy w sposób, który wydaje się spontaniczny – np. przekaz ustny czy dyskusje na forach czy grupach w mediach społecznościowych.

 

pozycjonowanie-seo-sklepu-prestashop-prestaguru

pozycjonowanie-seo-sklepu-prestashop-prestaguru

 

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop – jaki przyniesie efekt?

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop umożliwi przede wszystkim dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Warto zauważyć, że po wpisaniu jakiejś frazy w wyszukiwarkę, mamy do przeglądnięcia kilka, a czasem kilkanaście stron. Kto ma dzisiaj na to czas? Chcemy mieć szybki dostęp do informacji, więc zainteresują nas z pewnością pierwsze wyniki wyszukiwania. Dzięki pozycjonowaniu, właśnie w tych pierwszych wynikach pojawi się nasza strona. Ale aby uzyskać taki efekt, nie wystarczy przeprowadzić takie działania raz, ponieważ to bardzo szybko się zmienia. To musi być systematyczna, regularna praca. W przeciwnym wypadku może się zdarzyć, że nawet po kilku tygodniach nasza strona znów spadnie w wynikach wyszukiwani na bardzo odległe miejsce. Warto powierzyć prace nad pozycjonowaniem profesjonalistom. Niektórzy uważają  nawet, że są one trudniejsze niż prowadzenie księgowości firmy! Nie traktujmy więc pozycjonowania jako jednorazowej akcji, jednorazowej inwestycji, tylko takiej, która jest wpisana w regularne wydatki związane z prowadzeniem firmy.

 

pozycjonowanie-slepu-prestashop-seo-pestaguru-blog

pozycjonowanie-slepu-prestashop-seo-pestaguru-blog

PrestaShop Sklep logo

PrestaShop Sklep logo

PrestaGuru.pl

Support Prestaguru
support@prestaguru.pl


Włącz powiadomienia    OK Nie dziękuję